Āgenskalna vēsture
agenskalns

Mūsdienās Āgenskalna rajons kļūst aizvien populārāks un pieprasītāks, kā arī šajā mikrorajonā tiek celtas aizvien jaunas dzīvojamās ēkas. No kā gan cēlies nosaukums Āgenskalns? Āgenskalns savu nosaukumu ir mantojis no muižnieka Hēgena, kuram 17. gadsimtā piederēja vairāki īpašumi Daugavas senlejā.

Tomēr vēsture liecina par to, ka pirmās būves Āgenskalnā ir celtas vismaz 13. gadsimta sākumā un pirmās nocietinātā Pārdaugavas būve bija Māras dzirnavas. 15. gadsimtā pie Māras ezera tika celtas un veidojās Namnieku un garīgo iestāžu muižas. Pārdaugava kā priekšpilsēta sāka veidoties salīdzinoši vēlu, jo dzīve šeit nebija droša un liela daļa apdzīvotās vietas kara laikā tika nodedzinātas, jo Āgenskalns bija tipiska Rīgas priekšpilsēta, kura sastāvēja no koka apbūves, līdz ar to bija viegli nodedzināmas.

Pēc Āgenskalna nopostīšanas, Ziemeļu kara laikā, tas atkal tika atjaunots, tomēr 19.gadsimta sākumā atkal nopostīts un atjaunots. Āgenskalns joprojām sastāv no ļoti daudzām koka būvēm, kuras tika celtas pirms kara laikā un nav zaudējušas savu pievilcību, līdz ar to nav zudis pieprasījums pēc tām. Lai arī mūsdienās starp koka ēkām tiek celti jaunie projekti un atrodas mūra ēkas, tomēr koka nami Āgenskalnā joprojām radīs vēsturisku noskaņu.

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


Ваше имя (обязательно)

Ваш e-mail (обязательно)

Вопрос, который Вас интересует:

captcha

Остались вопросы?!

Закажите бесплатную консультацию у профессионалов в сфере недвижимости и юриспруденции, заполнив контактную форму.