ALTUM- Atbalsts mājokļa iegādei: izsniegtas 7300 garantijas par 50 miljoniem eiro.
IMG_1168

Jaunie speciālisti atbalstu  saņem no marta.

Jau no marta atbalstu var saņemt arī jaunie speciālisti līdz 35 gadiem ar vidējo profesionālo vai augstāko izglītību. Šajā gadījumā ir plānoti atšķirīgi nosacījumi – garantijas apmērs līdz 20% no aizdevuma, savukārt komisijas maksa būs ikgadēja, 4,8% apmērā no garantijas summas. Piemēram, ja jaunais speciālists vēlētos iegādāties dzīvokli par 50 tūkstošu eiro aizdevumu, komisija būtu orientējoši 360 eiro gadā, kas ik gadu samazinātos, samazinoties arī garantijas summai.

Ģimenēm ar bērniem garantiju sniegšanai valsts šogad paredzējusi sešus miljonus eiro, kas ļaus “Altum” izsniegt garantijas par aptuveni 24 miljoniem eiro. Ņemot vērā sabiedrības interesi un konsultācijas ar komercbankām, “Altum” prognozē, ka garantijas būs pieprasītas arī jauno speciālistu vidū.

“Altum” vērš uzmanību, ka programmas darbības mehānisms ir ērts ģimenēm, jo valsts atbalstu tās var saņemt dažu dienu laikā savā bankā. Ģimene, kas vēlas iegādāties mājokli, dodas uz banku pēc hipotekārā aizdevuma. Banka izvērtē aizdevuma pieteikumu un, ja nepieciešams, vēršas “Altum” pēc galvojuma. Pašam aizņēmējam uz “Altum” nav jādodas.

Atbalsta programma tiek atvērta arī jaunajiem speciālistiem, arī tiem būs jāvēršas komercbankā, kas izvērtēs aizdevuma pieteikumu un nepieciešamības gadījumā piesaistīs “Altum” garantiju.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


Ваше имя (обязательно)

Ваш e-mail (обязательно)

Вопрос, который Вас интересует:

captcha

Остались вопросы?!

Закажите бесплатную консультацию у профессионалов в сфере недвижимости и юриспруденции, заполнив контактную форму.