ALTUM kā virzītājs nekustamā īpašuma jomā - NIB.LV - Информационная база недвижимостиNIB.LV – Информационная база недвижимости
altum

altum-logo-1Kas ir ALTUM un kādu lomu tas spēlē darījumos ar nekustamo īpašumu šodien? ALTUM – vārds, kas redzams vides reklāmā uz ielām, televīzijā un kuru noteikti dzirdēsiet saskaroties ar darbībām nekustamajā īpašamumā. Finanšu institūcija, kas ar dažādem finanšu instrumentiem, tai skaitā garantijām un aizdevumiem, nodrošina finansējumu valsts izvirzītajām jomām. 

Kuras svarīgās jomas uz doto mirkli ir valsts prioritāte? Viena no Latvijas un ES fondi finansētām jomām ir iedzīvotāju atbalsts jauna mājokļa ieguvei, precīzāk, garantija bankas aizdevumam mājokļa iegādei vai būvniecībai ģimenēm ar bērniem un jaunajiem speciālistiem, kuriem ir pārāk mazi uzkrājumi pirmās iemaksas veikšanai, tomēr ir pastāvīgi ienākumi. 

Uz doto mirkli šādu atbalstu ir saņēmušas 10 000 ģimenes ar bērniem. ALTUM atbalstu ir iespējams saņemt visos reģionos, tomēr vislielākā aktivitāte ir vērojama Rīgā un Pierīgā, kas ir 67% no visām ģimenēm valstī. Balstoties uz ALTUM datiem, 61% gadījumos aizdevums piešķirts ģimenēm ar vienu bērnu, 35% ģimenēm ar diviem bērniem un 7% ģimenēm, kurās aug trīs un vairāk bērni.

ALTUM ir atrisinājis daudzu ģimeņu sāpīgo jautājumu, par nespēju iegādāties mājokli smagā pirmās iemaksas sloga dēļ. Kopš 2015. gada kopējais piešķirtais valsts finansējums ir 19 miljoni eiro, kas ļāvis izsniegt garantijas 70,6 miljoni eiro apmērā. Būtiski piebilst, ka vairāk kā puse no komercbanku hipotekārajiem aizdevumiem, kas tika izsniegti 2018. gada pirmajā pusē ir tieši ar ALTUM garantijas atbalstu ģimenēm ar bērniem un jaunajiem speciālistiem. 

Uz doto mirki, 2018.gada decembrī ALTUM mājokļa galvojumu programmā sadarbojās ar sešām komercbankām Latvijā – BlueOrange, Citadele, Luminor, Privatbank, SEB banka un Swedbank.

Vairāk informācijas par ALTUM atbalstu darījumos ar nekustamo īpašumu var iegūt sazinoties ar minēto banku speciālistiem, kā arī Vipdom Real Estate nekustamā īpašuma aģentiem.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

[contact-form-7 404 "Not Found"]