„Ziemeļblāzmas" pils Vecmīlgrāvī
Ziemelblazma

Ievērojama vieta Vecmīlgrāvī, kur var forši pavadīt laiku ar ģimeni. Un nedaudz par to…

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības KULTŪRAS PILS „ZIEMEĻBLĀZMA”

Pusstundas braucienā no Rīgas centrapilsētas Ziemeļu daļā Vecmīlgrāvī slejas Latvijas mēroga arhitektūras piemineklis – kultūras pils Ziemeļblāzmakuru ieskauj plašs 5 ha lielsparks.

Kultūras pili Ziemeļblāzma 1913. gadā uzcēlis kokrūpnieks un mecenāts Augusts Dombrovskislai apkārtējiem iedzīvotājiem būtu pilnvērtīga sabiedriskā un kultūras dzīvePils kļuva par vienu no ievērojamākajiem kultūras un izglītības centriem ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā.

2013. gadā tiek svinēta „Ziemeļblāzmas” pils simtgade, bet vēl pirms dažiem gadiem pilsbija ārkārtīgi sliktā tehniskā un vizuālā stāvoklītāpēc ar Rīgas pašvaldības atbalstu 2011. gadā tika uzsākta pamatīga atjaunošanalai tradīcijām bagātā kultūras pils savā simtgadēatkal uzplauktu visā krāšņumāTika rekonstruēta gan kultūras pils ēkagan parks, gan tajāesošie objekti  vienots kompleksssaglabājot  vēsturisko vērtību un arhitektoniskimāksliniecisko unikalitātiĒka atrodas 5ha plaša parka teritorijākas izveidots jau 1904. gadā, bet šobrīd atrodas pašvaldības aģentūras Rīgas dārzi un parki” pārziņā.

Svarīgas pamatvērtības „Ziemeļblāzmas” darbībā gadu gaitā ir bijušas, šobrīd ir un nākotnē būs atbalsts amatiermākslas kolektīviem, sadarbība ar citiem Rīgas un republikas kultūras centriem un to amatieru kolektīviem, plaši pārstāvēta dalība Rīgas pašvaldības rīkotajos svētkos un pasākumos, aktīva un kvalitatīva līdzdalība ārzemju festivālos un draudzības apmaiņas koncertos, kā arī pasākumu klāsta dažādība visu vecumu un nacionalitāšu auditorijām.

Vēsturiski kultūras pils celta Mīlgrāvja Atturības biedrībai, un arī mūsdienās kultūras centrs sadarbojas ar biedrības pārstāvjiem, nodrošinot biedrības aktivitātēm atsevišķu telpu pilī. Tāpat labiekārtotas un modernizētas telpas pils 1. stāvā ir atvēlētas Rīgas Centrālās bibliotēkas Ziemeļblāzmas filiālei.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

[contact-form-7 404 "Not Found"]