Izmaiņas ''graustu''nodokļa piemērošanā Rīgā no 2016. gada - NIB.LV - Информационная база недвижимостиNIB.LV – Информационная база недвижимости
vipdommartin

Informācija no tikšanās ar Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvaldes pārstāvjiem, kurā es Mārtiņš Markovs Order online Order pārstāvēju nekustamo īpašumu kompāniju ”Vipdom real estate”.

Šajā blogā turpināšu stāstīt par nodokļiem, kuri tiks piemēroti ”graustiem”no 2016. gada.

”Graustu nodoklis” 3% apmērā netiks piemērtos C kategorijas būvei, ja uz tās ir izvietots dekoratīvais pārsegs Rīgas domes 2015.gada 28.aprīļa saistošo noteikumu Nr.146 ”Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošie noteikumi ” noteiktajā kārtībā (maksimālais pārsega izvietošanas laiks – uz diviem gadiem mazstāvu būvēm ( virzemes stāvu skaits līdz 3 stāviem) vai uz trim gadiem daudzstāvu būvēm ( virszemes stāvu skaits no 4 stāviem un vairāk),

– Lai tiktu pārtraukta 3% likmes piemērošana, graustu īpašniekam jāiesniedz RD Īpašumu departamentā dokuments, kas apliecina pārsega izvietošanas faktu.

– 3% likmes piemērošana tiks pārtraukta ar nākamo mēnesi pēc minētā apliecinājuma saņemšanas, bet ņemot vērā, ka šo regulējumu nevar piemērot atkārtoti.

– Aprēķinot nekustamā īpašuma nodokli par C kategorijas būvi, uz kuras ir izvietots dekoratīvais pārsegs Rīgas domes 2008. gada 8 jūlijā saistošajos noteikumos Nr. 125 ”Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumi” noteiktajā kārtībā, 3 % likmi nepiemēros līdz 2016. gada 1.jūnijam.

Ja nodoklis 3% tiks piemērots, tad tiks ņemts vērā kam būs lielāka kadastrālā vērtība, zemei vai ēkai un no tās tiks aprēķināti 3%.



Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


Ваше имя (обязательно)

Ваш e-mail (обязательно)

Вопрос, который Вас интересует:

captcha

Остались вопросы?!

Закажите бесплатную консультацию у профессионалов в сфере недвижимости и юриспруденции, заполнив контактную форму.