Sadarboties ar nekustamā īpašuma aģentu

Kādi ir galvenie iemesli, kādēļ ir nepieciešams sadarboties ar nekustamā īpašuma aģentu.

13#vipdomrealestet_#vipdom_#tornjakalns_kupitj_v_rige_kvartiru_jelgavas_iela_novij_projekt

Viens no svarīgākajiem dzīves notikumiem ir nekustamā īpašuma pārdošana vai pirkšana.  Nereti īpašuma pārdevēji vai pircēji uzskata, ka paši var paveikt visu to pašu, ko nekustamā īpašuma aģents un veicot darbu pats, var ietaupīt ievērojamo komisijas maksu.

Īpašuma pirkšana vai pārdošana ir nozīmīgs finansiāls un emocionāls ieguldījums. Uzziniet, kāpēc nevajadzētu atteikties no sadarbības ar nekustamā īpašuma speciālistu.

  1. Ērtāk un ātrāk

Izmantojot nekustamā īpašuma aģenta pakalpojumus, Jūs varat ietaupīt laiku. Nekustamā īpašuma aģenta pienākumos ir pildīt starpnieka pienākumus starp pircēju un pārdevēju. Viņam ir piekļuve citu aģentu īpašumiem. Gan pircēja, gan pārdevēja aģenti veic kopīgu sadarbību  savu klientu interesēs, lai pēc iespējas ātrāk paveiktu savu uzdevumu. Piemēram, ja Jūs meklējat sev īpašumu, nekustamo īpašumu aģents atlasīs visus īpašumus, kuri atbilst Jūsu kritērijiem, sazināsies ar pārdevēja aģentiem un noorganizēs tikšanos, lai Jūs varētu apskatīt potenciālo īpašumu. Ja Jūs pats meklējiet īpašumu, potenciālā īpašuma atrašana caur neskaitāmiem sludinājumiem un daudzo zvanu veikšana, kā arī apskates organizēšana, var aizņemt daudz laika.

 

Līdzīga situācija ir, ja Jūs vēlaties pārdot savu īpašumu.  Jums būs jāatbild uz neskaitāmiem zvaniem no ieinteresētajām pusēm, jāatbild uz jautājumiem un jāorganizē tikšanās. Paturiet prātā, ka potenciālie pircēji vēlas redzēt īpašumu nekavējoties un ja Jūs nespēsiet noorganizēt šo tikšanos uzreiz sava laika trūkuma vai citu iemeslu dēļ, tad Jūsu potenciālais pircējs visticamāk aizies. Ir situācijas, kad tiek atceltas svarīgākas lietas vai jāriskē zaudēt savu darba vietu, tikai lai parādītu savu īpašumu potenciālajam pircējam, kurš visbeidzot nemaz neierodas norunātajā vietā un laikā.

 

  1. Pārrunu vešana ir sava veida māksla, kas balstās uz apmācību un zināšanām

 

Daudziem cilvēkiem nepatīk ideja par sadarbību ar nekustamo īpašumu aģentu, jo uzskata, ka tiešā saruna starp pircēju un pārdevēju ir caurredzamāka un abas puses var labāk aizstāvēt savas ineterses. Iespējams, ka tai nevajdzētu būt kā problēmai, pieņemot, ka abas puses ir saprātīgi cilvēki, kas var viens ar otru sarunāties. Diemžēl, ne vienmēr šādas sadarbība ir veiksmīga. Potenciālais pircējs var negatīvi izteikties par īpašuma interjeru vai norādot, ko būs nepieciešams pārveidot, tādējādi aizskarot īpašnieka jūtas, itsevišķi, ja tas saistīts ar kādām sentimentālām atmiņām. Sadarbojoties ar aģentu, Jūs varat aģentam izteikt savu nepatiku un precizēt izmaksas, neaizskarot īpašnieku. Aģents ir profesionālis, kurš zin, kā šādās situācijās jārunā ar pircēju par iespējamo atlaidi, vienlaicīgi neaizskarot īpašnieka jūtas. Paturiet prātā, ka pārdevējs jebkurā brīdī var atcelt darījumu tikai tādēļ, ka pircējs ir viņu aizskāris ar savām darbībām vai runām.  Aģents var palīdzēt, pārstāvot Jūsu intereses grūtos darījumos un izlīdzinot saasinātas situācijas. Tas pats attiecas uz pārdevēju, kura intereses pārstāvēs aģents, kurš spēs atspēkot visus negatīvos aspektus un noturēt cenu stabilu. Pieredzējušam nekustamā īpašuma aģentam būs pieredze un juridiskās zināšanas, kas nepieciešamas, lai apspriestu darījumu Jūsu interesēs.

 

 

 

  1. Līgumi var būt sarežģīti

 

Ja jūs nolemsiet iegādāties vai pārdot īpašumu, tiks noslēgts “Pirkuma līgums”. Pirkuma līgums ir paredzēts, lai Jūs aizsargātu un nodrošinātu, ka jums ir iespēja izstāties no darījuma, ja netiek izpildīti noteikti nosacījumi. Dažkārt var notikt neparedzami sarežģījumi, kā rezultātā var tikt pārkāpti līguma nosacījumi un iestāties atbildība pret otru pusi. Pieredzējis nekustamo īpašumu aģents regulāri saskaras ar Pirkuma līgumu un labi to pārzin. Līdz ar to viņš zin, kuri nosacījumi, var tikt mainīti un pat izņemti no līguma, neatkarīgi no tā vai Jūs pērkat vai pārdodat savu īpašumu.

 

  1. Jūsu interešu aizstāvība un pārstāvība

 

Sadarbojoties ar nekustamā īpašumu aģentu ir būtiski noslēgt savstarpēju  vienošanos, jo tā paredz aģenta pienākumus un Jūsu interešu aizstāvību. Ļoti daudzi aģenti strādā ar klientiem, kuri tiek ieteikti pēc veiksmīgas sadarbības un sadarbojoties ar Jums, viņi cer arī uz veiksmīgu sadarbību nākotnē. Noslēdzot vienošanos, aģents strādā ar pilnu darba atdevi un pārstāv sava klienta intereses pēc labākās gribas. Faktiski viņš tirgo īpašumu tā, it kā tas būtu viņa īpašums. Svarīgi iegaumēt, ka tie aģenti, kuri strādā bez parakstītas vienošanās, faktiski nestrādā, jo viņiem nav uzlikts nekāds pienākums un atbildība!

 

  1. Ne visi var ietaupīt naudu

Daudzi cilvēki izvairās no nekustamā īpašuma aģentiem, lai ietaupītu naudu, bet ir maz ticams, ka rezutātā gan pircējs, gan pārdevējs gūs labumu no komisijas nemaksāšanas. Piemēram, ja jūs paši pārdodat savu īpašumu, tā cena būs atkarīga no citu līdzīgu īpašumu pārdošanas cenām, balstoties uz sludinājumu portālos pieejamo informāciju. Daudzi no šiem īpašumiem tiks pārdoti par pilnu cenu, izmantojot aģentu pakalpojumus un to spējas pārliecināt pircēju, nenolaižot cenu. Ja pārdevējs pats pārdod savu īpašumu, viņš rezultātā itkā saņem procentu no īpašuma pārdošanas cenas, kas pretējā gadījumā varētu tikt izmaksāta nekustamā īpašuma aģentam.
Tomēr arī pircēji, kuri vēlas iegādāties īpašumu, ko pārdod īpašnieks, arī  uzskata, ka viņi var ietaupīt naudu, ja viņam nav aģents. To viņi pieņem kā faktu un balstoties uz to izsaka savu piedāvājumu. Tomēr, ja vien pircējs un pārdevējs nav vienisprātis sadalīt ietaupījumus, viņi nevar ietaupīt komisijas naudu.

Nobeigums
Lai arī ir cilvēki, kuri paši pārdod savus īpašumus, tomēr balstoties uz īpašnieku visbiežāk uzdoto jautājumu apkopojumu, ir secināts, ka pārdošanas process nemaz nav tik vienkāršs, kā sākumā daudziem liekas.

Un, kad nonākat sarežģītā situācijā, tad var atmaksāties tas, lai Jūsu pusē būtu profesionālis.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

[contact-form-7 404 "Not Found"]