Kas ir izdevīgāk - nopirkt gatavu māju vai uzcelt? 1.daļa - NIB.LV - Информационная база недвижимостиNIB.LV – Информационная база недвижимости
Buy-a-House-or-Build-a-New-House-osn-500x320

pexels-photo-106399Pašu māja – daudzu pilsētas iedzīvotāju sapnis, kura realizācija ir pilnībā iespējama. Nekustamā īpašuma tirgus Latvijā piedāvā mājas
ārpus pilsētas robežām dažādām gaumēm, un tomēr rodas jautājums – nopirkt gatavu māju vai būvēt? Abām izvēlēm piemīt savi plus un mīnusi. 

Pamata arguments par gatavu māju – iespēja uzreiz iebraukt jaunajā mājvietā. Izvēlējāties piemērotāko variantu, vienojāties ar īpašum
pārdevēju, iegūstot visizdevīgāko darījumu ar rieltora palīdzību, noformējāt dokumentus un tas arī viss – māja ir gatava uzņemt jaunos sainmiekus.

Nav vajadzības kontrolēt būvniecību, izvēlēties materiālus, īsāk sakot, tērēt ne tikai naudu, bet arī laiku. Fiksēta pirkuma cena – vēl viena priekšrocība – tērējiet tikai to summu, kas ir ieplānota.

Iespēja nopirkt māju, kas nodrošināta ar visām vajadzīgajām komunikācijām. Jūs izvairīsieties no nepieciešamības saskaņot un pieslēgt inženiersistēmas.

Nozīmīgs mīnus gatavas mājas iegādē ir praktiski neiespējami novērtēt reālo mājas stāvokli. Pirmreizējās apskates laikā pat pie visrūpīgākās apskates, grūti uzreiz noteikt ar kādām niansēm var saskarties ekspluatācijas laikā. Tas skar īpaši mājas, kas apšūtas tā, ka nav redzams kādā stāvokī atrodas sienas.
Ideālās mājas meklējumi var ievilkties uz ilgu laiku. Piedāvājums ir plašs, bet atrast māju, kas atbilstu līdzekļiem, atbilstošu savām prioritātēm ir pietiekami sarežģīts uzdevums. Izvēle var būt vēl vairāk apgrūtināta ar to, ka var nepatikt zemes gabals, uz kura atrodas ēka.

Gatava māja bieži izmaksā dārgāk, kā pašam to pašu uzbūvēt. Pie tam vēl, ne visi pārdevēji uzrādīs apliecinājumus par būvniecības materiāliem. Nav zināms, kādas kvalitātes tie bijuši. Šeit ne reti ir slēptās nepilnības. 

Piemēram, lēta hidroizolācija, kas ātri nolietojas vai nekvalitatīva grīdas vai griestu siltināšana, kas nozīmē – māja vienmēr būs auksta. Iespējama arī ūdens parādīšanas pagrabā, ja īpašums atrodas vietā ar augstu pazemes ūdens līmeni.

Neizbēgamas ir arī pārbūves, kas vairāk personalizētu mājokli, kas prasīs noteiktus tēriņus. Gale galā gatava māja, kas ideāli atbilstu Jūsu prasībām un priekšstatiem ir milzīgs retums.

Turpinājumā sekos otrs risinājums – būvēt pašiem – priekšrocības un nepilnības.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

[contact-form-7 404 "Not Found"]