Kas ir izdevīgāk - nopirkt gatavu māju vai uzcelt? 2.daļa - NIB.LV - Информационная база недвижимостиNIB.LV – Информационная база недвижимости
chto-vygodnee-kupit-gotovyj-dom-ili-postroit-samomu

getting-a-builders-licence-6

Kad esam nobrieduši mājas iegādei, pēc lokācijas vietas izvēles, seko svarīgs jautājums – būvēt, vai pirkt gatavu? Turpinot iepriekš aizsākto tēmu, apskatīsim variantu, kad izvēlaties tomēr būvēt paši.

Pirmkārt, vajadzētu reāli novērtēt savas finansiālās iespējas un būvniecības iemaņas. Lai gan procesu var atvieglināts izvēloties no vairākām iespējām:

  • nolīgt būvniecības brigādi, patstāvīgu iepērkot izejmateriālus;
  • iegādāties gatavu mājas komplektu ar speciālistu uzstādīšanu;
  • veikt būvniecību patstāvīgi ar draugu/radu palīdzību;
  • iegādāties īpašumu ar nepabeigtu būvi un pabeigt to pašam.

Visos iepriekš uzskaitītos variantos ir iespējams atrast iespēju kā ietaupīt. Piemēram, iepērkot būvmateriālus pa tiešo no ražotāja. Gatavas komplektācijas iegādes gadījumā, iekšējo apdari var veikt pats. Priekš ārsienām var izmantot lētākus materiālus, ķieģeļu vai apaļu baļķu vietā – gāzbetonu, CIP paneļus. Mājas siltumizolācija šajā gadījumā necietīs. Mūsdienīgu materiālu izvēle dos iespēju piemeklēt optimālāko variantu jebkurām sienām.

Būvniecības procesa kontrole ļauj būt pārliecinātiem, ka Jūsu māja būs uzbūvēta no labas kvalitātes materiāliem un atbilstoši nepieciešamajām prasībām.

Mājas būvniecību var finansēt pakāpeniski. Ja nav pieejama visa vajadzīgā summa uzreiz, tad būvniecību var sadalīt vairākos etapos –  pamatu uzbūvēšana, sienu uzcelšana, jumta uzlikšana – viens etaps pabeigts. Ar iekšdarbiem var arī pagaidīt.

Protams, pie patstāvīgas būvniecības ir iespējamība izvēlēties zemes gabalu un projektu atbilstoši Jūsu vēlmēm.

Kā mīnus būvniecībai var uzskatīt ilgo gaidīšanu. Kaut arī šis jautājums ir diezgan strīdīgs. Karkasa māja vai no CIP paneļiem būs gatava 2 – 3 mēnešu laikā. Līdzīgi kā profilētām koka mājām nav vajadzīgs ”nosēšanās” laiks. Zem pamatiem var izmantot skrūpāļus, kas būs vēl viens veids kā ietaupīt laiku.

Ir grūtāk aprēķināt paredzamo tēriņu summu, īpaši ja būvniecība notiek vairākos etapos. 

Vajadzēs saņemt mājas nodošanu ekspluatācijā un pieslēgt visas komunikācijas.

Pie trūkumiem var pieskaitīt arī nepieciešamību kontrolēt būvniecību, ja tiks algota brigāde. 

Izvēloties variantu, kas Jums ir visizdevīgākais – nopirkt gatavu māju vai uzcelt – iepriekš veiciet tirgus piedāvājuma izpēti. Bieži vien piedāvājums ir visai plašs, kas rada iespēju iegādāties jau gatavu māju, kas maksimāli piemērota tieši Jums.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

[contact-form-7 404 "Not Found"]