Pieci padomi pirmā mājokļa iegādei - NIB.LV - Информационная база недвижимостиNIB.LV – Информационная база недвижимости
8#vipdomrealestet_#vipdom_#tornjakalns_kupitj_v_valdlauči_kvartiru_valdlauču_iela_103_projekt

Pieci padomi pirmā mājokļa iegādei

Ar katru gadu palielinās gados jaunāku pircēju skaits, kuri kā savu pirmo ģimenes mājokli  izvēlas tieši pirkt īpašumu nevis īrēt.

Pirmā mājokļa pirkšana jebkurā vecumā var būt uztraukumu pilna un laikietilpīga pieredze, taču priekš gados jaunākiem cilvēkiem un bez iepriekšējas pieredzes īpašumu iegādē, šis dzīves nozīmīgais solis ir vēl atbildīgāks un uztraukumu pilnāks.

Ir daži būtiski norādījumi, kas palīdzēs padarīt ceļojumu uz mājokļa iegādi vieglāku.

Pieci būtiskākie padomi, kas būtu jāņem vērā.

  1. Strikta budžeta noteikšana un pieturēšanās pie tā

 

Pieņemsim, ka Jūs  esta noskatījis mājokli, taču neesat pārliecināts, ka tas ir jūsu cenu diapazonā. Tā ir būtiska problēma. Pirms sākat meklēt mājokli, ir svarīgi noskaidrot atbildes uz svarīgiem jautājumiem, kā piemēram, kāda ir maksimālā cena, par kuru varat atļauties iegādāties mājokli? Kāds ir cenu diapazons? Aptuveno ikmēneša maksājumu var izrēķināt, izmantojot banku mājaslapās pieejamos hipotekārā kredīta kalkulātorus, taču visprecīzāko informāciju Jums sniegs hipotekāro kredītu speciālisti. Rēķinot ikmēneša maksājumus, noteikti jāpieskaita ikmēneša uzturēšanas izmaksas.

Ja noskatītās mājokļa  ikmēneša kopējais maksājums pārsniedz Jūsu budžetu, tad atliec domu par šo mājokli un turpiniet meklēt citu.

 

  1. Izveidojiet sarakstu ar lietām, kurām noteikti ir jābūt iekļautām Jūsu nākamajā mājoklī

 

Pirms nopietni sākat meklēt māju, apsveriet savu dzīvesveidu un vērtības.

Kas uzlabos Jūsu labsajūtu? Un kas tieši pretēji nebūtu vēlams? Izveidojiet sarakstu apsverot gan vietu, gan  mājas lielumu, gan ērtības. Nav nekā labāka, kā zināt, ko tieši vēlaties, kaut arī citreiz ir grūti atrast māju ar visām vēlmēm vienuviet. Vislabākais veids ir apskatīt vairākus mājokļus Jūsu izvēlētajā rajonā un iepazīties ar vietējo tirgus piedāvājumu.

Atkārtoti novērtējiet savu sarakstu, lai iegūtu labāku izpratni par to, kas ir piedāvājumā un ko vēlaties.

  1. Izmantojiet pieredzējušu nekustamā īpašuma aģentu, kurš pārzin Jūsu izvēlēto rajonu un tirgu

 

Nekustamā īpašuma aģents var vai nu palīdzēt ar mājokļa iegādi vai tieši otrādāk – sabojāt visu Jūsu mājas pirkšanas pieredzi. Tādēļ ir būtiski atrast zinošu speciālistu. Bieži tiek izvēlēts aģents balstoties uz draugu vai paziņu atsauksmēm, taču, kas vienam labs, otram var pilnībā nederēt, it seviški, ja iet runa par mājas atrašanu noteiktā rajonā.

Labs aģents ļoti labi pārzin konkrēto rajonu un tas ļauj ietaupīt Jūsu laiku un pats galvenais, viņam ir iespēja atrast Jums tieši to, ko vēlaties. Labs aģents noteikti būs ar Jums no sākuma līdz pat pašām darījuma beigām un citreiz pat pēc darījuma noslēgšanas.

 

Pieredzējušam aģentam noteikti būs hipotekāro kredītu aizdevumu un citu speciālistu kontakti, kuri Jums būs noderīgi un pirmā mājokļa iegādi padarīs par labu pieredzi bez liekiem uztraukumiem.

  1. Salīdziniet dzīvokļus un mājas Jūsu izvēlētajā rajonā, lai gūtu priekšstatu par cenām

 

Iegādājoties savu pirmo mājokli, noteikti ir nepieciešams salīdzināt cenas konkrētajā rajonā līdzīgiem mājokļiem. Ja esat noskatījis dzīvokli kādā noteiktā daudzdzīvokļu mājā, tad salīdziniet šīs mājas citu dzīvokļu pārdošans cenas. Tas palīdzēs Jums nepārmaksāt par savu nākotnes mājokli.

 

  1. Uzziniet no sava nekustamā īpašuma aģenta kopējās gala izmaksas

 

Gala izmaksas, kuras neiekļauj Jūsu pārvākšanas izmaksas, var ļoti krasi atšķirties, balstoties uz dažādām niansēm, kuras citreiz nav iespējams iepriekš paredzēt.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

[contact-form-7 404 "Not Found"]