Premium klases daudzdzīvokļu mājas - NIB.LV - Информационная база недвижимостиNIB.LV – Информационная база недвижимости

Haven-apartments-story-hero-2432x1216

Sākotnēji klasifikācija bija radīta lielam jaunbūvju skaitam, tomēr jēdziens ‘’elitārs nekustamais īpašums’’ izplatījās arī otršķirīgu dzīvokļu vidū. Padomju Savienības laikā lielākā daļa mājokļu tika celti pēc tipveida projektiem, tomēr gandrīz katrā pilsētā bija neliels procents ķieģeļu māju, kas tika būvētas pēc individuāli izstrādātiem projektiem.

Tie atšķīrās ar lielmetrāžas dzīvokļiem, augstiem griestiem, uzlabotu apdari, apsardzes sistēmas esamību. Lielākais vairums no tiem tika pieskaitīti 21.gs. elitārajiem īpašumiem. Jāatzīst, ka pēc kvalitātes īpašībām šie dzīvokļi nereti krietni vien atpaliek no mūsdienu premium klases dzīvokļiem.

Jauno projektu daļa, kas atbilst paaugstināta komforta līmenim aizņem 30-35% nokopējā apjoma. No tās premium klases ir 10-15% un tikai 2-3% aizņem mājvietas de luxe līmeņa. Par ko tas liecina? Tas norāda uz to, ka šādi mājokļi tiek būvēti pēc mūsdienu tehnoloģijām, atbilstoši augstiem Eiropas standartiem un kvalitātei, attiecīgi šādi projekti dārgi izmaksā gan būvniekiem, gan pircējiem. 

Elitāriem projektiem ir jāatbilst sekojošām prasībām:

  • minimālā dzīvokļa platība sākot no 60 kvm.;
  • uz karte dzīvokli tiek nodrošināta vismaz viena autostāvvieta;
  • māju augstums līdz 10 stāviem;
  • neliels dzīvokļu skaits;
  • griestu augstums pēc updates vismaz 3 m;
  • ir pielietotas tehnoloģijas un jaunākās paaudzes inženiersistēmas;
  • koplietošanas telpu apdare no augstas kvalitātes dabīgiem materiāliem, kas izveidotas balstoties uz profesionālu dizaineru izstrādātiem projektiem;
  • slēgta teritorija ar ainavas dizainu;
  • vairākpakāpju apsardzes sistēma.

Premium klases ēkas ir izvietas prestižos rajonos, vēsturiskajā centrā vai blakus parkiem. Īpašais nosacījums – labi attīstīta infrastruktūra un transporta pieejamība. Protams, vēlams, lai no loga paveras panorāma ar dabas skatu vai vēsturiskām vērtībām.

Elitāru projektu nekustamais īpašums tās ir klubveida mājas, lofti, viesnīc-dzīvokļi, penthouse. Šādi dzīvokļi ir gan ar pārdomātu plānojumu, gan ar citām ekstrām, piemēram, atvērtām terasēm vai plašām stiklotām lodžijām. Obligāti jābūt ieplānotiem vismaz diviem sanmezgliem (viens ar izeju uz guļamistabu), garderobe, palīgtelpa, plaša halle, virtuves platība sākot no 20 kvm.

Vai Jūs izvēlotos dzīvot premium klases dzīvoklī?

living-room-8

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

[contact-form-7 404 "Not Found"]