Saeimas regula nekustamā īpašuma jomā - drošība darbā ar starpnieku! - NIB.LV - Информационная база недвижимостиNIB.LV – Информационная база недвижимости
nekustamais450

starpnieks

Kā vēsta Swedbank veiktie pētījumi – šogad nekustamā īpašuma darījumu skaits vērā ņemami audzis. Nozīmīgu lomu šajā spēlē arī individuālie un juridiskie starpnieki. Uz doto mirkli tirgus ir piesātināts ar dažāda veida starpniekiem – gan profesionāļiem, kas ved darījumu un risina juridiskos jautājumus, gan tādi profesijas pārstāvji, kas rada negatīvi ietekmē starpnieka pakalpojumu reputāciju. Tā kā nav stingras kontroles no valsts puses – abi atrod vietu būt. 

Lai regulētu Nekustamā īpašuma darījumu starpnieku darbību – Saeimā ir iesniegts likumprojekts par starpnieku darbības iesisko pamatu regulējumu un uzraudzību. Tas veicinātu starpnieku pakalpojumu uzticamību un drošību, kā arī mazinātu nelegālu līdzekļu plūdumu nekustamā īpašuma tirgū.

Iesniegtais likuma projekts regulēt pašus pakalpojuma sniedzējus, izveidojot vienotu publiski pieejamu reģistru. Reģistrācija, pārbaude, dzēšana un informācijas aktualizēšana būtu Ekonomikas ministrijas pārziņā. 

Likuma projektā izvirzīta prasība par starpnieka pakalpojumu sniegšanu tikai uz rakstveida līguma pamata, kurā apliecināti samaksas noteikumi, veicamie pienākumi, termiņi un ekskluzivitāte. 

Slēdzot līgumu starpnieks uzņemsies atbildību par darījuma caurredzamību, darījuma iesaistīto personu un īpašuma pārbaudi un patiesu datu sniegšanu par darījuma gaitu un izpildi.

Likuma projekts vēl ir jāapstiprina divos Seaimas lasījumos, lai tas stātos spēkā, bet līdz tam – apspriediet līguma nosacījumus ar savu nekustamā īpašuma aģentu un esiet pārliecināti par darījuma drošību!

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

[contact-form-7 404 "Not Found"]