Теперь молодые семьи, при регистрации прав собственности будут платить пошлину 0,5% (а не 2%, как в настоящее время)

Теперь молодые семьи, при регистрации прав собственности будут платить пошлину 0,5% (а не 2%, как в настоящее время)

 

Во вторник на заседании правительства при поддержке Министерства Юстиции разработан проект поправок, которые обеспечивают молодым семьям благоприятные изменения в размере пошлин на регистрацию прав собственности и прав залога в Земельной книге.

Valdība sēdē otrdien atbalstīja Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātos grozījumus noteikumos, kas paredz jaunajām ģimenēm labvēlīgas izmaiņas nodevu apmērā saistībā ar īpašuma tiesību un ķīlas tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā, pavēstīja TM.

Tādējādi tiks samazināta valsts nodeva par īpašuma tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā līdz 0,5% no nekustamā īpašuma vērtības, ja īpašuma tiesības tiek nostiprinātas uz nekustamo īpašumu, kas iegādāts pirmā mājokļa programmas ietvaros, piešķirot valsts galvojumus. Tāpat jaunajām ģimenēm ir paredzēts arī atbrīvojums no valsts nodevas par ķīlas tiesību jeb hipotēkas nostiprināšanu zemesgrāmatā.

Pēc TM paustā, grozījumi izstrādāti, jo pašreizējais valsts nodevas apmērs 2% apmērā no nekustamā īpašuma vērtības un atsevišķa nodeva par hipotēkas nostiprināšanu finansiāli var apgrūtināt pirmā mājokļa iegādi un valsts atbalsta instrumenta izmantošanu ģimenēm, kurās ir nepilngadīgi bērni. Līdz ar ko, piemēram, ja jaunā ģimene vēlēsies iegādāties nekustamo īpašumu 60 000 eiro vērtībā, tad valsts nodeva būs jāmaksā 300 eiro līdzšinējo 1200 eiro vietā. Izmaiņas attieksies uz tiem gadījumiem, kad ģimene iesniegs dokumentus zemesgrāmatā pēc noteikumu spēkā stāšanās.

 

Все о налогах, связанных с недвижимым имуществом, читайте на нашем сайте www.vipdom.lv

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

[contact-form-7 404 "Not Found"]