Vai esam jauna ''burbļa'' priekšā? - NIB.LV - Информационная база недвижимостиNIB.LV – Информационная база недвижимости

Šobrīd dzīvojam laikā, kad dzīves apstākļi soli pa solim uzlabojās un cilvēka prātos iezogas bailes, vai šie ‘’labie” laiki nav uz pārmaiņu sliekšņa. Daļa iedzīvotāji skatās skeptiski un mierīgi nogaida, daļa ļaujas stabilajai situācijai un izmanto dotās iespējas. Kas notiek ar nekustamā īpšuma jomu? Vai ir gaidāms kāds kritums?

Pēc Swedbank aVai esam jauna burbļa priekšā?ptaujas ievāktajiem datiem, piekdaļa uzskata, ka tirgus drizāk stagnē, otra piekdaļa ir tieši pretējās domās, proti, pārliecināti, ka šobrīd tirgus ļoti strauji attīstās un ir vērojama pārkaršana. 17% uzskata, ka ekustamā īpašuma tirgus attīstās stabili, tomēr kopumā skatoties, iedzīvotāji uzskata, ka nekustamā īpašuma tirgū šobrīd manās cenu kāpums.  Tas nav šķērslis 15% ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem apsvērt iespēju iegādāties mājokli tuvāko 2 gadu laikā.

Ir pagājuši 10 gad kopš ekonomiskās krīzes. Kopš tā laika nekustamā īpašuma tirgus Latvijā ir attīstījies vienmērīgi, saprātīgi un nav pamats runāt par jebkādu tirgus pārkaršanu. Šobrīd vidējā dzīvokļa cena Rīgā ir 1027 eiro kvadrātmetrā, kas ir zemāk kā pirmskrīzes laikā. Pēc gūtās pieredzes 10 gadus atpakaļ, cilvēki kļuvusi apdomīgāki un vairākkārt izsver visas iespējas pirms veikt tik nozīmīgu pirkumu kā nekustamais īpašums. Ja salīdzinām cenas kaimiņvalstīs, tad Viļņā, piemēram, dzīvokļa vidējā cena par kvadrātmetru šogad ir sasniegusi 1488 eiro, toties Tallinā pat 1746 eiro, neskatoties uz to, ka pirms 5 gadiem vidējā cena iepriekšminētajās pilsētās bija 1100 eiro par kvadrātmetru. Šāds cenu pieaugums ir radies pateicoties lielajam pieprasījumam. 

Uz doto mirkli piedāvājums nepiepilda pieprasījumu apjomu, kas dod vietu pozitīvai perspektīvai nekustamā īpašuma attīstībai tuvāko gadu laikā.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

[contact-form-7 404 "Not Found"]